تایسیز پرواز پارسیان

021-49193000


آبشار مرادیه وان ترکیه


تاریخ انتشار :30 مرداد 1397

آبشار مرادیه وان ترکیه 

شهر وان اولین شهر مرزی ایران و ترکیه می باشد و  دارای جاذبه ها طبیعت  زیبایی می باشد . از جمله جاذبه های معروف وان آبشار مرادیه می باشد .

آبشار مرادیه یکی از زیباترین و ویژه ترین جاذبه های این شهرمی باشد.  در سفر زمینی به وان اگر از مسیر بازرگان چالدران گذر کنید در 88 کیلومتری شهر وان در جاده وان- دوغوبیازیت و به سمت غربی جاده اصلی دوغوبیازیت و در 20 کیلومتری تقاطع جاده تاتوان قرار دارد. در این مسیر مناظر وصف‌ناپذیری از جمله دریاچه وان و کوه سوفان به همراه مراتع سرسبز را برای شما ارائه خواهد داد  بعد از گذشتن از این مسیر آبشار زیبایی را می توانید ببینید .

آبشار مرادیه یکی از جاذبه های بینظیر و بکر  شهر وان می باشد . این آبشار زیبا چیزی در حدود 80 متر عرض و 6 متر ارتفاع دارد .

برای دیدن این آبشار از یک  پل معلق کابلی که از سیم بوکسور و چوپ و طناب ساخته شده است و  بیش از 50 متر طول دارد عبور می کنیم این پل   در عین محکم بودن  در حالی که مسافران از روی آن رد میشوند باعث هیجان و گاهی ترس میشود که باعث هیجان در  مسافران میشود. پس از گذشتن از این پل  معلق و متحرک در روبروی آبشار قرار میگیرید و میتوانید با قرار گرفتن بر روی صخره ها از این طبیعت زیبا بازدید نمائید. صدای برخورد آب با سنگ های پایین آبشار به قدری زیاد است که گردشگران در فاصله 50 متری  از هم شنیده نمیشود. همچنین در اطراف دریاچه مرادیه رستوران ها و کافی شاپ هایی را به شکل کلبه های چوبی ساخته اند که گردشگران در این محل ها به دور از تجملات شهری لحظاتی را به تماشای منظره زیبای دریاچه سپری کنند. این منطقه   در زمستان بسیار سرد بوده و کاملا سفیدپوش میشود.