تایسیز پرواز پارسیان

021-49193000


ساختمان های عجیب جهان


تاریخ انتشار :18 شهریور 1397

عجیب ترین ساختمان های جهان

 

1.      کلینیک مغز و اعصاب لاس وگاس :

کلینیک لو روو کلولند  که درشهر لاس وگاس آمریکا میباشد نمونه ای بارز از معماریهای  مدرن در جهان است. کلینیک لو روو کلولند، مرکز درمان و تحقیق بیماری های حاد عصبی است که توسط فرانک اُگری طراحی و در لاس وگاس ساخته شده است.

 


2.      دانشگاه بدون زاویه سنگاپور :

یکی دیگر از معماری های منحصر بفرد جهان، نانیانگ  یکی از دانشگاه‌های سنگاپور است که از 12 برج مخروطی تشکیل شده و هیچ‌گونه گوشه و زاویه‌ای ندارد . در داخل ساختمان دانشگاه دارای راهروی دوار و گرد می باشد که به یکدیگر متصل هستند و میزان عبور نور به داخل را در طول روز افزایش می دهند.

 3.      ساختمان شامری :

این سازه ،یک موسسه مستقل تحقیقاتی ،پزشکی و پژوهشی  می باشد که در آدلاید کشور استرالیا ساخته شده است  وحدود 600محقق از سراسر دنیا، در این موسسه استخدام می باشند.

 


4.      ساختمان مارینا بی سندز :

این ساختمان، اقامتگاهیست دارای یک هتل با 2561 اتاق، 400 هزار متر مربع  که شامل مرکز همایش و نمایشگاه،یک مجتمع تجاری،یک موزه، دو سالن نمایش بزرگ، چند رستوران، دو عمارت شیشه ای شناور، یک میدان اسکیت روی یخ و بزرگترین آنتریوم جهان و فضای سبزو شهر باز بزرگ می باشد .استخر این برج بزرگترین و شگفت انگیز ترین استخر روباز در جهان میباشد که طول آن 150 متر استکه انگار دارای لبه نیست که به استخر بینهایت معروف است.


 


5.      براود :

ساختمان براد که واقع در کالیفرنیا می باشد یکی دیگر از جالب ترین ساختمان های جهان است که به معنای «پهناور» هم هست ، اسم موزه ی 11 هزار متری در لس آنجلس که برای هنر معاصر در نظر گرفته شده است و در آن از 2000 اثر هنری  از دوره ی معاصر و همچنین دوره ی بعد از جنگ ،در آن نگهداری می شود.

 6.      تالار کنسرت والت دیزنی

یکی دیگر از ساختمان های منحصربفرد در کالیفرنیا تالار والت  با 2265 صندلی چیده شده  و خانه ی فیلارمونیک لس آنجلس و مستر کورال این شهر است. دیوار ها و سقف این بنا از چوب گیاه داگلاس-فیر ،و کف آن از جنس بلوط است. با ظاهری زیبا و باشکوه که در شهر، خودنمایی میکند.

 7.       هتل سانرایز کمپینسکی، پکن :

این هتل در شهر پکن و در کنار دریاچه‌ای زیبا بنا شده و منظره زیبایی را خلق کرده است. این هتل مانند خورشیدی است که دارد طلوع می‌کند. هتل از کنار مانند یک حلزون دو کپه‌ای است که در فرهنگ چین، نماد ثروت می باشد. ورودی هتل نیز مانند دهان ماهی است که آن هم نماد کامیابی در فرهنگ چین است.