تایسیز پرواز پارسیان

021-49193000


غذاهای محبوب ایروان


تاریخ انتشار :16 دی 1397

غذاهای محبوب ایروان

اگر روزی سفر به ایروان را در لیست برنامه های خود نوشتید، بدانید که بصورت ناخودآگاه بخش مهمی از این سفر را به شناخت غذاهای معروف آن شهر اختصاص خواهید داد!

ارمنستان نیز مانند سایر کشورهای جهان دارای غذاهای بومی لذیذی می باشد که بی شک در آن محیط توجه شما را به خود جلب می کند. در این مطلب لیستی از غذاهای پر طرفدار ایروان تهیه کرده ایم بلکه برای شما جذاب واقع شود، با دیدن لیست غذاهای ارمنستان برخی از آن بسیار برای شما آشنا  به نظر می رسد که البته چیز عجیبی نیست، در کل غذاهای ایروان ترکیبی از فرهنگ غذایی کشور های همسایه ارمنستان می باشد.


دلمه معروف!

درست است که دلمه در کشورهای متعددی دیده می شود، اما هر محل دلمه را به سبک خودشان درست می کنند. دلمه های ارمنستان به علت وجود گیاهان خوش عطر و بویی که به آن اضافه می کنند موجب لذیذ شدن آن می شود.


لولا کباب

همان کباب خودمان، اما به همراه سس خاص! این کباب که از راسته ی گوسفند تهیه شده و در سس آن تخم مرغ، گوجه، پیاز، جعفری و سایر سبزیجات اضافه می شود و به آن عطر و طعم خاصی می بخشد، طعمی به یاد ماندنی برای شما فراهم می کند. کله پاچه یا خش

بله عنوان درست است! کله پاچه. شاید عجیب باشد اما جالب است که بدانید همین کله پاچه محبوب و معروف خودمان در بسیاری از کشورهای جهان سرو می شود. به ویژه در ارمنستان که آن را با سیر خرد شده و لواش میل می کنند.

 


سس انار عنصر ثابت آشپزخانه ارمنی!

سس ملس انار که یک عضو همیشگی در کنار وعده های غذایی ایروان است نیز از محبوبیت خاصی برخوردار است، به ویژه به همراه گوشت که مزه ی دلچسبی را برایتان فراهم می کند...