تایسیز پرواز پارسیان

021-49193000


مکانهای دیدنی و برتر بانکوک


تاریخ انتشار :29 مرداد 1397

بانکوک

شهر بانکوک پایتخت کشور تایلند و یکی از بزرگترین شهرهای جهان و یکی از پر جنب و جوش ترین پایتخت های آسیا و مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر جهان می باشد و همچنین بانكوك مركز تجاري تايلند است. مردم تایلند  این شهر را با نام شهر فرشتگان Krung Thep می شناسند. این شهربه عنوان مركز تجاري و بزرگ دارای  بنادر متعدد ، خطوط راه آهن ، فرودگاهها  و امكاناتي را فراهم آورده تا بانكوك به يك براي واردات و صادرات به كشور تايلند وهمچنين آسياي جنوب شرقي باشد.

بانكوك همانند ساير شهرهاي بزرگ و مدرن دنيا دارای ساختمانهاي عظيم، هتلهاي بسيار مجلل، مراكز خريدو نيز فرودگاهي مدرن و بين المللي است، درحالیکه  زيبايي بافت و رسوم سنتي خود را حفظ كرده است. اين شهر تركيبي از جلوه هاي غربي، شرقي و نيز مدرن و باستاني می باشد. امروزه  چهره  امروزي به خود گرفته است در حاليكه سنتهاي ديرين، همچنان در زندگي روزمره مردم تجلي مي كنند. خیابان های بانکوک پر از هتل های مدرن، معابد و زیارتگاه های مذهبی و فروشگاه های مختلف و ساختمان های گوناگون می باشد.

یکی از مهمترین وسایل نقلیه مدرن در بانکوک، قطار هوایی است . وسیله ای ديگر که برای رهایی از ترافیک بانکوک می توان از آن استفاده کرد موتور سیکلت است كه موتورسواران با جلیقه های رنگی مشخص شده اند. یکی دیگر از وسایل نقلیه بانکوک، اتوبوس است که تنوع زیادی داشته و هزینه های آن نیز متفاوت است. شهر بانکوک یکی از پر بازدید ترین شهرهای جهان است.

تایلند یک کشور گرمسیری کیباشد و در طول سال گرم است. اما بهترین زمان برای سفر به این کشور بین ماه های نوامبر تا فوریه در فصل مرطوب می باشد. فصل بارندگی بین ماه می تا سپتامبر است و رطوبت هوا بسیار زیاد است. بارندگی ها کوتاه مدت ولی شدید هستند و خیابان های بانکوک معمولا پر از آب می شوند. گرم ترین زمان سال بین ماه مارس تا می است در این زمان تمام سیستم های خنک کننده روشن هستند.

 

6 جاذبه مهم بانکوک :

 

1.      رود چائو فریا :

رود چائو فرایا مهم‌ترین ویژه گی های شهر بانکوک می باشد این رود  از داخل بانکوک می‌گذرد و در نهایت به خلیج تایلند ختم میشود. بازدید کردن از شهر از روی این رود سوار بر قایق تجربه بسیار جذابی است که می‌تواند به شما کمک کند دید بهتری از بانکوک داشته باشید؛ از یک سو آسمان‌خراش‌های بزرگ در امتداد رودخانه و از سوی دیگر خانه‌های شناور چوبی برخی بومی‌ها در کنار کانال های کوچک نمای زیبا و بی نظیری به این منطقه و رود بخشیده است .2.      معبد وات رونگ خون :

این معبد که در چیانگ رای قرار دارد با هر معبد دیگری در تایلند فرق دارد به طوری که ساختمان اصلی به رنگ سفید است و بعضی از کاشیای به کار رفته در آن نیز شیشه ی سفید هستند. رنگ سفید نزد بودایی ها نماد پاکی وخردمندی می باشد. سال 2010 سیزدهمین سالی است که این مجموعه در حال ساخت است و هنوز تمام نشده است اما با این حال یکی از مناطق جذب گردشگر در تایلند میباشد.


3.      باغ وحش  :

بانکوک دارای باغ وحش بزرگی با مساخت  ۲۰۰۰ کیلومترمربع می باشد که  در بخشی از آن  از این پارک حیوانات وحشی از جمله ببرها می باشند ودر بخش دیگرمرزعه  تمساح ها و در بخش دیگر این پارک که بسیار بخش جالبی است  نمایش بوکس اورانگوتان ها اجرا می شود که شهرتی کمتر از بوکس تایلندی ندارد!

در پارک آبی این باغ وحش نیز، دلفین ها که باهوشترین حیوانات دریایی خوانده می شوند، نمایش هایی را با توپ اجرا کرده، آواز خوانده، گردشگران را بوسیده یا با آنها دست می دهند.4.      بازار شناور:

بازارهای شناور در واقع بازارهایی محلی هستند که بر روی آب برگزار می شوند. هر روزه از صبح زود تا ظهر، فروشندگان محصولات خود را در قایق های شناور بر روی آب عرضه می کنند. این شیوه ی برگزاری بازار، برآمده از انواع قدیمی بازار در مناطقی است که از قایق برای جا به جایی استفاده می کردند. دامنوئن سادوئاک یکی از همین بازارهای شناور ویکی از پربازدیدترین بازارهای بانکوک است  که در ۱۰۰ کیلومتری جنوب غرب بانکوک قرار گرفته است  .فروشندگان در دامنوئن سادوئاک، به خصوص بانوان فروشنده، با لباس و آرایش محلی حاضر می شوند تا گردشگران هر چه بیشتر فرهنگ تایلندی را حس کنند.


 

5.      وات آرون :

معبد وات آرون که به معبد سپیده دم معروف می باشد زیرا  در هنگام غروب آفتاب و در شب معبد وات آرون زیبایی خاص از خود نشان میدهد که چشمها را به خود جلب می کند .این معبد در محله وات چانگ در غرب رودخانه چائو پرایا قرار گرفته است، قرارگیری معبد وات آرون در کنار رودخانه و معماری متفاوتش نسبت به دیگر معابد، زیبایی بسیاری را به این منطقه بخشیده است،این معبد نماد تولد دوران راتاناکوزین و ایجاد پایتخت جدید پس از شقوط آیت هاها است .


6.       باغ گل رز :

رز گاردن (باغ رز) در کنار دریاچه  زیبایی قرار دارد. بیشترین جاذبه  این باغ در نمایش های فرهنگی تایلند می باشد این باغ شامل  بوکس تایلندی، رقص سنتی این کشور، مراسم عروسی تایلندی، شمشیر بازی و نمایش فیل ها می باشد  و در آن صنایع دستی سنتی کشور تایلند نیز برای گردشگران به نمایش گذاشته شده اند.. این باغ در 30 کیلومتری  بانکوک واقع شده است و مساحت آن حدود ۷۵۰ کیلومتر مربع است .