تایسیز پرواز پارسیان

021-49193000


8 غذای خیابانی ولذیذ تایلند


تاریخ انتشار :17 شهریور 1397

غذاهای خیابانی تایلندی

هنگامی که به شهر و یا حتی کشوری جدید قدم میگذاریم و با مردمانی جدید روبرو میشویم که فرهنگ مختص به خود را دارند، می تواند ما را با خود به دنیایی تازه از فرهنگ هاو آداب و رسوم ها ببرند .

یکی از تجاربی که تنها در سفر به نقاط مختلف می توان به دست آورد، چشیدن طعم غذاهای جدید است؛ غذاهایی که مختص به یک کشور و یا شهر است و نمونه اش را با آن اصالت و کیفیت دیگر هیچ کجای دنیا نمی توان یافت.

تایلند که یکی از مقاصد گردشگری محبوب خیلی از ایرانی ها می باشد و دارای غذاهای متنوعی که است.

یکی از بهترین کارهایی که باید در تور تایلند انجام بدهید، چشیدن طعم غذاهای تایلندی است. غذاهای تایلندی را که در رستوران‌های شیک  میباشد را نیز می توانید در خیابان‌ها میل کنید که غذاهای خیابانی محبوب زیادی دارند؛ غذاهایی ارزان قیمت، خوش طعم و رنگارنگ که هر آدم سیری را هم وسوسه می کنند...

 1.        فت کپراوو :

فت کپراوو یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی تایلند در میان گردشگران خارجی میباشد. این غذا را می توان در هر رستوران محلی و دکه ها خیابانی یافت. یکی از اصلی ترین چاشنی های این غذا، ریحان شیرین و فلفل قرمز تند می باشد. در این غذا از گوشت های مختلفی از جمله گوشت خوک استفاده می شود. اگر مذهب و دین شما نسبت به این موضوع حساس است، به آشپز اعلام کنید که این غذا را با گوشت مرغ و یا میگو سرو کند. چاشنی های مورد استفاده در فت کپراو سس ماهی، لیمو و تخم مرغ سرخ شده است.

 2.      نودل:

در تایلند، انواع مختلف رشته وجود دارد: بزرگ و کوچک، تخم‌مرغی و برنجی، خشک و نرم که مثل رشته‌فرنگی است. فروشنده‌ها، رشته را در ظرف می‌ریزند و به انتخاب مشتری  مواد غذایی مثل میگو، گوشت خوک، جوانه‌ی  بامبو و ...  به آن اضافه می‌کنند و سپس طبق فرایند خاصی آن را می‌پزند.

 


3.      انواع کباب های تایلندی :

در تایلند انواع گوشت‌های کبابی به سیخ‌های چوبی کشیده شده و روی آتش کباب می‌شود. فرایند کباب کردن دیگر جایی برای آلودگی و میکروب ندارد، پس در تایلند از خوردن غذاهای خیابانی نگران نباشید. مردم تایلند معمولا گوشت مرغ، گوشت گوسفند و گوشت گاو را کباب و سرو مینمایند .


 

4.      ملخ سرخ شده

بعضی از مسافرانِ ماجراجوی بسیاری شجاعت امتحان کردن این نوع  غذا وجویدن و هضم کردن حشرات و جانوران را داشته اند . ملخ سرخ شده  به عنوان یکی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی تایلند شناخته شده است. این غذا به صورت گسترده ای در سراسر تایلند در دسترس و در هر کوچه و خیابانی یافت می شود. جالب است بدانید ملخ سرخ شده بسیار سالم و سرشار از پروتئین می باشد. اما به جز ملخ در این کشور حشرات سرخ شده ی بسیاری را خواهید یافت که مزه کردن آنها شجاعت بسیاری می طلبد.5.      پنکیک موز

یکی دیگر از معروفترین و محبوب ترین دسر و صبحانه  ای محبوب در تایلند، پنکیک موز می باشد. این غذا بسیار  خوشمزه توصیف می باشد. در سراسر شهر بانکوک و دیگر شهرها و حتی سواحل، دستفروش های این پنکیک سرو میشود و طرفداران زیادی نیز دارد. برخی از فروشنده ها، این پنکیک ها را بر روی سیخ های چوبی سرو می کنند. حتی برخی دیگر مقداری شکلات آب شده بر روی آن می ریزند.که پیشنهاد میکنیم حتما این دسر خوشمزه را سرو نمایید .

 


6.      پد تایلندی

این غذا که همچون یک کارت ویزیت برای معرفی انواع غذاهای تایلند به دنیا معرفی شده  است،این غذا که از رشته ( نودل) و سویا و جوانه لوبیا و پیاز و سس ماهی و شکر و فلفل قرمز و بادام زمینی و با یک نوع گوشت مثل میگو یا مرغ و... ارائه میشود، غذای فوق العاده معروف و لذیذی میباشد.

 


7.      مرغ سبز

یک لقمه مرغ تازه، خلاصه ی این غذا در همین یک کلام معنی می شود، از مواد اصلی این غذا مرغ، بادمجان خرد شده، گشنیز و ریحان می باشد برای بهتر شدن این غذا، مواد خمیرِ کاری و شیرِ نارگیل را با هم مخلوط می کنند و کاملا هم می زنند تا طعم مواد کاملا به خورد هم برود.خوراک مرغ سبز باز هم غذایی آبکی است که مملو از فلفل سبز و قرمز می باشد و با ساقه های بامبو تزئین و سرو می شود، قسمت آبکی این غذا شیر نارگیل طعم دار شده است و اغلب در کنارش پلوی تایلندی پخته شده قرار می گیرد.

 

 

         8.      غذاهای دریایی :

علاوه بر برنج با میگو و دیگر خزندگان دریایی، در میان غذاهای دریایی تایلندی می‌توانید ماهی کاملی را ببینید که پوشیده با کریستال‌های بزرگ نمک، روی زغال چوب برشته شده است. یکی از عجیب‌ترین غذاهای دریایی تایلند، ماهی مرکب کوبیده شده با غلتک‌های مخصوص است. در ضمن این غذاها بسیار شور هستند.