تایسیز پرواز پارسیان

جاذبه های اودسا

جاذبه های گردشگری اودسا  :


کلیسای جامع ترنسفیگورشین اودسا:

کلیسای مهم و اصلی ارتدوکس ها و از جاذبه های گردشگری  اودسا به حساب می آید  .در سال 1936 این کلیسا به دست مقامات شوروی بمب گذاری شده بود ولی در سال 2002 بازسازی شد.

منطقه ی آرکادیا:

از مراکز تفریحی و شبگردی های مردم اودسا به شمار می رود .دارای ساحل هایی پیشرفته و مدرن می باشد که به رستوران ها و کلوپ های شبانه ی زیادی تجهیز شده است.این منطقه در زمان تعطیلات هم 24 ساعته فعالیت دارند.

بنای یاد بود همسر ملوان:

 بنای یاد بودی است که برای گرامیداشت همسران و فرزندان ملوانان در نظر گرفته شده بود .توسط  Alexander tokarev

ساخته و در سال 2002 در اودسا بنا شد .این بنا برای بزرگداشت ملوانانی که زنده ماندند و همچنین احترام به خاطرات ملوانانی که هرگز برنگشتند ساخته شد .

دخمه های اودسا:

این دخمه ها از جاذبه های گردشگری اودسا و تونل های شبکه ای هستند که در 3 سطح در زیر اودسا و مکان های اطراف آن در اوکراین کشیده شده اند.خارج کردن سنگ های آهکی ،باعث به وجود آمدن این دخمه ها شد . .عمق آن ها به 60متر زیر سطح دریا می رسد.

دلفیناریوم اودسا:

langeronدر مرکز شهر اودسا و در ساحل واقع شده است.

   .علااقه مندان می توانند با دلفین ها شنا کرده و جلسه های دلفین درمانی داشته باشندکه از هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری اودسا به حساب می آید  .موجودات آب های شور و شیرین در آکواریوم این مجموعه پیدا می شود.

بلوار پلکانی پوتمکین:

یک بلوار پلکانی است که انتهای آن به دریا می رسد که در سال1835 طراحی و در سال 1837-1841 ساخته شد.از معروفترین پله ها ی جهان و جاذبه های گردشگری اودسا  هستند  که تعداد پله های آن در ابتدا 200 عدد بوده ولی بعد ها به دلیل بزرگ کردن ناحیه ی بندر تعداد آن ها به 192 عدد کاهش پیدا کرد .

تئاتر اوپرا و باله اودسا:

از زیبا ترین ساختمان های جهان به حساب می آید که تزئینات قشنگ و زیادی دارد.د رمعماری آن سبک رنسانس را با بعضی عناصر باروک در هم آمیخته اند .

میدان کاترین :

این میدان را می توان از جاذبه های معماری شهر به حساب آورد.موقعی که اودسا در حال رونق گرفتن بود شروع به ساخت کلیسای نظامی ای به نام کاترین کردند.در سال های 1900 و 1965 هم بناهای یاد بود دیگری دراین مکان نصب شد .

صومعه ی پانتلیمون اودسا:

این صومعه را راهبان یونانی ساختند .5 گنبد این صومعه حجاریهای غیر متعارف دارند و رو دیوارهای آن آمیزه ای از سبک های مختلف معماری قرن نوزدهم را می توان دیدکه از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری اودسا محسوب می شود .

موزه ی باستان شناسی اودسا:

این موزه جزو اولین موزه هایی است که در اودسا بنا شد .دراین موزه بیشتر از 150000 قلم از یادبودهای فرهنگی و تاریخی ازناحیه ی شمال دریای سیاه ،یونان باستان و روم وجود دارد .

موزه ی صدا:

این موزه در بر دارنده ی تجهیزات تاریخی صوتی ،نمایشگاهی ازهمه ی  نسل های حامل های صدا ،کلوپ موسیقی زنده و ....

می باشد.

کاخ ورونتسوف:

در انتهای بلوار پریمورسکی قرار دارد و در سال 1830ساخته شده است .این کاخ به سفارش میخائیل ورونتسوف سردار ارتش تزاری بنا نهاده شده بود