تایسیز پرواز پارسیان

مناطق دیدنی بالی

جاذبه های گردشگری بالی:

ماونت کاوی:

این معبد از جاذبه های گردشگری بالی می باشد که در قرن یازده ساخته شده و معماری آن بسیار جالب و شگفت انگیز است  .معبد ماونت کاوی برای کسانی که دوستدار آرامشند و از شلوغی گریزانند مکانی مناسب است .این معبد سنگی ،حجاری شده می باشد که درراستای رودخانه قابل مشاهده است .

مزارع برنج پلکانی :

این مزارع منظره ای زیبا و هیجان انگیز دارند واززیباترین جاذبه های گردشگری بالی محسوب می شود که  برای عکاسان می تواند سوژه ی جالبی باشد.به علت باریک بودن دره ی tagalalang مزارع به شکل پلکانی و روی هم تا کنار رودخانه ساخته شده اند.تعداد بسیاری مغازه ی صنایع دستی در جاده ای که از اوبود به سمت این مزارع کشیده شده است وجود دارد .در این ناحیه کالاها از خود بالی ارزان تر است .

معبد تامان آیون:

این معبد به وسیله ی پادشاه منگوی و در سال 1634 بنا شد .دراین مجموعه باغ های زیبا و برکه هایی وجود دارد که به

وسیله ی خندقی محاصره شده اند ولی توسط پلی که بر روی اینخندق زده اند قابل دسترسی است .

 

 :Ulan danu bratanمعبد

این معبد که از جاذبه های گردشگری بالی می باشد بسیار  زیبا و چشم نواز  در ساحل دریاچه ی براتان قرار گرفته است ودومین معبد مهم بالی محسوب می شود و چهار معبد :

.Terate bang,penataran pucak mangu,lingga petak,dalempurwa را درخود دارد

:Tanah lotمعبد

از معابد جالب و شگفت انگیز بالی است و بهترین منظره را دربین معابد بالی دارد .چند متری از ساحل فاصله دارد و غروب های آن چشم را خیره میکند.

:Baleudang mang engkingرستوران

این رستوران در دل صحرا واقع شده که محلی برای نشستن درسازه هایی از جنس بامبو را امکان پذیرکرده است که یک سری از این سازه ها بر روی دریاچه ای مصنوعی قرار گرفته است .مواد غذایی که در این رستوران درست می شود معمولا از ساندانس (غرب جاوا) می آید .انواع غذاهای آسیایی و محلی اندونزی در این رستوران پیدا می شود.

ساحل بلولاگون(مرداب آبی ):

از جاذبه های گردشگری بالی به شمار می رود که در خلیج پادانگ واقع شده است و به دلیل داشتن آب هایی گرم و شفاف و پر از زندگی دریایی ومرجان مکانی مناسب برای شنا (فروشگاه،کافه یا رستوران)وجود دارد که نوشیدنی warungبا استورکل (لوله ی تنفس هوا زیر آب )میباشد .در این جا دو

خنک و وسایل مخصوص استورکل را می توان از آن جا تهیه کرد.همچنین می توانید از خدمات ماساژ نیز استفاده کنید.

تورهای دوچرخه سواری:

عبور از روستاهای کوچک،عکس گرفتن بامردم محلی و تماشای مراسم سنتی بومیان،  این منطقه را به یکی از جاذبه های گردشگری بالی تبدیل کرده است  

روستای آگاتنگانان:

یکی از دور مانده ترین و مهجورترین روستاهای بالی است که جزو جاذبه های گردشگری بالی به حساب می آید که  آئین های قدیمی هنوز در آن حفظ شده اند و مردم آن هنوز طبق سنت اجدادشان زندگی می کنند .این روستا 250 نفر جمعیت دارد و تنهاجایی است که سبک سنتی بافندگی پارچه ی

 در آن انجام میشود. Double ikat به روش Geringsing

پناهگاه جنگلی میمون مقدس:

وسعت این جنگل 11 هکتار می باشد که انواع مختلف درختان به خوبی از میمون ها محافظت می کنند .پرنده های متنوع را در این جنگل می توان مشاهده کرد و همچنین معبد و مجسمه های زیبا از ویژگی های این مکان هستند که از گذشتگان باقی مانده اند.

ساحل نوزادوآ بالی:

این جزیره مکانی مجلل و شیک می باشد که بهترین و لوکس ترین هتل های بالی در این مکان قرار گرفته است .کشتی های تفریحی شیک،زمین های گلف وغذاخوری های با شکوه در بالی پذیرای گردشگران می باشند و آن را می توان اززیباترین و آرامش بخش ترین جاذبه های گردشگری بالی دانست  .در این شبه جزیره عبادتگاهی به نام اولاواتوبالی قرار گرفته است .

پارک آبی واتربوم بالی:

این مجموعه شعبه ای از پارک های زنجیره ای و بین المللی واتر بوم  است که در آن سرسره های آبی مختلف ،استخرهای بزرگ و کوچک ،زمین بازی و غذاخوری های مختلف وجود دارد و از 9 صبحتا 8 شب باز می باشد.

کلبه ی بهشت پنهان بالی:

این جزیره که از جاذبه های گردشگری بالی می باشد با دارا بودن  کو ه های آتشفشان ،اقیانوس آبی ،ساحل مرجانی و آبشارها نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند.در این منطقه مجموعه ها ی غذاخوری مجاور سواحل بالی،استخر و هتل در بین باغ سرسبز به همراه مجسمه های بالی وجود دارد همچنین با غواصی می توان ماهی های رنگی و زیبا را دید.

معبد لوط بالی:

این عبادتگاه از سنگ خاموش ساخته شده است و از محبوب ترین جاذبه های گردشگری بالی  برای عکاسان به شمارمی رود .کشیشی در قرن 15 یک شب را در کنار این تخته سنگ گذرانده و این محل را برای پرستش خدای دریا انتخاب کرده بود.معبد لوط یکی از معابد هفت دریا است .

پارک فیل های بالی:

این پارک در سال 2000 و به وسیله ی وزیر گردشگری افتتاح و درراستای محافظت از حیوانات ساخته شد .این پارک به عنوان بهترین پارک جهانی فیل ها برگزیده شد که از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر باز می باشد.

بانجی جامپینگ جزیره ی بالی:

دو بانجی جامپینگ با رعایت همه ی موارد ایمنی د راین جزیره مشغول به کار هستند .پریدن از ارتفاع 60 متری می تواند برای افراد ماجراجو ،هیجان انگیز باشد و در مسیر پریدن هم مناظر زیبا و شگفت انگیزی را می توان مشاهده کرد .

:uslibertyکشتی غرق شده ی

این کشتی 120 متری به فاصله ی 30 متری از ساحل قرار گرفته است و از جاذبه های گردشگری بالی می باشد که در سال 1942 به دست نیروی دریایی ژاپن که کشتی را هدف گلوله قرار داده بودند (بعد از کلی تلاش کاپیتان وخدمه برای غرق نشدن )در ساحل تولامبون به گل نشست .در حال حاضر بدنه ی این کشتی رامرجان ها پوشانده اند که بسیار زیبا می باشد