تایسیز پرواز پارسیان

دیدنی های موریس

مناطق دیدنی موریس:

پورت لوئیس موریس:

بیشتر مردم برای خرید به پورت لوئیس می آیند اما چند آثارتاریخی و فرهنگی نیز دارد اما یکی از جاذبه ها و فعالیت اصلی مردم در آن خرید کردن است .موزه ی پنی آبی که یکی از مناطق دیدنی موریس و  دارای اولین تمبر استعماری در جهان است در این جزیره واقع شده است و در طبقه ی اول این موزه تاریخ طبیعی جزیره ی موریس به معرض نمایش گذاشته شده است .از این موزه می توانید کلیساها،مساجد ،معابد چینی ،هندی وغروب آفتاب را ببینید.بخش غربی پورت لوئیس در منطقه ی رودخانه ی سیاه پنهان است .

گرند بی موریس:

دهکده ای است مخصوص ماهیگیری که از 20 سال پیش تا کنون پناهگاه قایق ها  می باشد و از مهمترین مناطق دیدنی موریس محسوب می شود . .به علت وجود آکواریوم موریس در شمال این منطقه و امکان غذا دادن به ماهی ها و توپ بازی با کوسه ها این قسمت می تواند برای گردشگران جالب باشد .باغ گیاه شناسی و برکه ی نیلوفرهای غول آسای آمازونی از دیگرمناطق زیبای این جزیره است که دیدنش را نباید از دست داد.

عمارت پیروزی موریس:

این عمارت استعماری فرانسه از مناطق دیدنی موریس و  یک شاهکار مهندسی است .حیاط پشت عمارت زیبایی فوق العاده ای دارد و زمین آن را مجموعه کلبه های سنگی و آبشاری زیبا احاطه کرده است .از پشت بام آن می توان منظره ی زیبای کوه ها را مشاهده کرد .عمارت پیروزی یک موزه و ماشین زمان به حساب می آید که دارای 109 درب و بیش از یک اتاق کنفرانس میباشد.

پترک طبیعت کسلا(سافاری موریس):

جاذبه ی بیش از حدی که این پارک دارد و همچنین چون پناهگاهی برای پرندگان نادر می باشد گردشگران زیادی را جذب می کند.با استفاده از مینی بوسهای سافاری می توانید حیواناتی مانند گورخر و شترمرغ ،زرافه ،فیل و کرگدن ،کبوترهای صورتی و شیرها را از نزدیک ببینید.گیاهان عجیب و غریب زیادی در این پارک وجوددارد علاوه بر این رستوران لو میرادور که غذاهای خوشمزه ای هم دارد در این پارک است .

  موریس:Les vanilla reservedes mascareignes

 موزه ی فسیلها که یکی از مناطق دیدنی موریس می باشد ، در این پارک واقع شده است و محل زندگی گونه ها ی مختلف حیوانات،خزندگان و گیاهان از جمله تمساح و لاک پشت های غول پیکراست .رستوران های تمساح گرسنه در لاوانیل قرار دارد  که توسط درختان و پرندگان احاطه شده است و محیط دل پذیری دارد .در این رستوران غذاهای متنوعی که از گوشت تمساح درست شده و همچنین انواع نوشیدنی های موریسی سرو می شود .

رودخانه ی سیاه پارک ملی جورجس موریس:

این رودخانه که از مناطق دیدنی موریس می باشد در  پارک ملی و در بخش جنوب غربی این جزیره  است . در مسیر جنگل که  پیاده روی می کنید می توانید میمون هایی که درحال بازی هستند را ببینید.وسعت آن 67.54 کیلومتر مربع است .محافظت این پارک جنگلی بسیا ر سخت است .پرندگان بومی مانند شاه طوطی موریس ،کبوتر صورتی ،بلبل موریس و....... در این پارک وجود دارند.

 موریس:Domaine de l etoile

بزرگترین اندوخته ی طبیعی و خصوصی و از مناطق دیدنی موریس است که پناهگاه بسیاری از جانوران و گیاهان وحشی می باشد و از آن ها محافظت می شود.وسعت این منطقه 2001 هکتار و در قسمت شرق جزیره واقع شده است که بین دو روستا ورودخانه ی سیاه قرار گرفته است .

مهبورگ موریس:

در سال  1598 ساخته شده و مردم مهبورگ آن را پایتخت باستانی می دانستند .بهترین رستوران در لس کپیناسوجود دارد که خوشمزه ترین و با کیفیت ترین خرچنگ ها را سرو می کند.

 موکا،موریس:Eureka قصر

این قصر که یکی از مناطق دیدنی موریس به حساب می باشد  در جنوب کوهستان پوس واقع شده است که به عنواناقامت گاهی برای اشراف زادگان فرانسه و انگلیس استفاده می شده است .جنس این بنا ازچوب و در وسط باغی زیبا قرار گرفته است .این قصر امروزه به موزه تبدیل شده است که عکس ها،ظروف چینی و نقشه های قدیمی در آن در معرض نمایش قرار گرفته اند .رستورانهای این ساختمان غذاهای خوشمزه ای ارائه می دهند و در نزدیکی این قصر آبشاری بسیارزیبا قرار دارد.

باغات سلطنتی موریس:

این باغ توسط باغبان فرانسوی و در اواسط قرن 18 ساخته شد.باغ سلطنتی یکی  از مناطق دیدنی موریس  و محبوب ترین مقاصد توریستی برای گردشگران می باشد .یک سری گیاهان غیر بومی مانند درختان نخل،نیلوفر های آبی عظیم الجثه و چندین درخت بومی و سیاه رنگ نگه داری و پرورش داده می شوند.

آکواریوم موریس:

در این آکواریوم حدود 200 گونه جاندار دریایی شامل خرچنگ،مار ماهی ،شیر ماهی ،انواع اختاپوس و سنجاب ماهی تاجدار درون 5 مخزن عظیم نگهداری می شود .بهترین زمان برای بازدید هر روز ساعت 11 صبح است که به ماهی ها غذاداده می شود.

ناحیه ی مهاجرین موریس:

این ناحیه ی تاریخی شامل یک پناهگاه است که در سال 1849 به منظور لغو شدن قانون بردگی و سر و سامان بخشیدن به ورود مهاجرین رسمی ساخته شد وامروزه تبدیل به مناطق دیدنی موریس شده است .اکثر مهاجران از هند ،چین ،ماداگاسکارو آفریقای شرقی به این جا آمده اند.

ترو آکس سرفز موریس:

یک آتشفشان خاموش در سر پایپ موریس می باشد .در مرکز دهانه ی این آتشفشان یک دریاچه ی کوچک وجود دارد و از مهم ترین جاذبه های گردشگری سرپایپ می باشد.حدود 100 متر قطر و 85 متر عمق آن است و 600-700 سال پیش فعال بوده است.

خانه ی اورکا کروئل موریس:

این خانه در میان باغ شگفت انگیزی که توسط آبشارها و رشته کو ه های موکا محاصره شده ساخته شده است  وجزو مناطق دیدنی موریس محسوب می شود . بزرگترین خانه ی جزیره با 109 خانه و پنجره می باشد .در سال 1986 به عنوان موزه مطرح شد و اجازه ی ورود عموم را صادر کردند که بخش هایی را به موسیقی ،هنر و نقشه های قدیمی زمان استعمار اختصاص داده است .

زمین هفت رنگ موریس:

دهکده ای است در منطقه ی شاماقول موریس که مردم آن یا درمزرعه های خود و یا در کارخانه های شراب سازی مشغول به کار هستند .شاماقول منطقهای آتشفشانی است و به همین علت خاک آن کانی های مختلفی دارد .این لایه ی کانی ها جوری در کنار هم قرار گرفتند که زمین به صورت کاملا طبیعی رنگارنگ شده است .هرقسمتی از این زمین به خاطر نوعی مواد شیمیایی به یک رنگ در آمده ،قسمتی از خاک که سرشار از آهن است نارنجی،منطقه ای دیگر که دارای سولفات مس است آبی و خاکی که حاوی روی هست هم قهوه ای شده است.

آبشارهای شاماقل موریس:

در این ناحیه آبشاری با طول 95 متر وجود دارد که از مناطق دیدنی موریس می باشد  و از هیجان انگیزترین تفریحات آن پائین آمدن از بالای آبشار به وسیله ی طناب های مخصوص است و جزو مرتفعترین آبشار های موریس می باشد .

مجسمه ی حضرت مریم موریس:

این مجسمه در بالای کوه قرار گرفته است و از آن جا می توانکل شهر پورت لوئیس را دید و به نوعی سمبل پایان جنگ جهانی دوم

می باشد .هر ساله مراسم خاصی پای این مجسمه انجام می شود.

جزیره ی ایل آکس سرفز موریس:

از مناطق دیدنی موریس به شمار می رود که در نزدیکی ساحل شرقی این جزیره  واقع شده و به زبان انگلیسی به معنی جزیره ی گوزن می باشد که به دلیل سواحل شنی و تالاب های زیبا شهرت پیدا کرده است .

پارک کامارل:

در مجاور این پارک آبشارهای زیبا و پوشش گیاهی زیادی را می بینید .آبشار کامارل در این پارک قرار گرفته که بسیار زیبا می باشد