تایسیز پرواز پارسیان

اوکراین بهشت اروپا

راهنمای سفر به اوکراین


اوکراین جزو کشورهای اروپای شرقی است .این کشور از شرق باروسیه ،از شمال با بلاروس ،از غرب با لهستان-اسلوواکی مجارستان و از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم مرز است .دریای سیاه و دریای آزوف در جنوب اوکراین  قرار گرفته است .پایتخت آن شهر کیف می باشد و زبان رسمی آن زبان اکراینی و نوع حکومت آن جمهوری است .

تاریخچه اوکراین :

بر اساس تاریخچه اوکراین در دوران نو سنگی فرهنگ کوکوتنی تریپلی چند بخش از اکراین امروزی که شامل تریپیلیا و همه ی ناحیه ی دنیپر و دنیستر می شدرا در بر میگرفت .در عصر آهن کیمریها ،سکاها و سرمتیها در این محل زندگی می کردندو بین 700-200 سال قبل از میلاد قسمتی از سرزمین سکاها به شمار می رفت .زمانی که جنگ جهانی دوم شروع شد این کشور به اشغال آلمان در آمد .در سال 1991 اوکراین استقلال خود را اعلام کرد.تاریخچه اوکراین نشان دهنده ی آن است که پس از منهدم شدن شوروی ،اقتصاد آن بر مبنای مالکیت خصوصی و بازار آزاد بنا شد و این شرایط برای خانواده های اوکراینی که اکثرا سطح پایینی داشتند سخت بود و تا یک مدت رشد اقتصادی این کشور منفی بود .تورم باعث شده بود که پول ملی اعتبار خود را از دست بدهد وبعضی مواقع داد و ستد ها به صورت پا یا پای انجام می گرفت.

جغرافیا اوکراین :

اوکراین در شرق اروپا واقع شده و جمعیت آن حدودا پنجاه و دومیلیون نفر می باشد. بر اساس جغرافیا اوکراین ،مساحت این کشور 603.700 کیلومتر میباشد که چهل و چهارمین کشور بزرگ جهان و دومین کشور از لحاظ وسعت در اروپا است.این کشور از دشت هایی حاصل خیز و زمین هایی صاف تشکیل شده است .بلند ترین رشته کوه های کارپات ،هورلا است که 2.061 متر بلندی آن است و در اکراین واقع شده است .مهمترین رود های این کشور دنیپر ،دونتس و بوگ جنوبی هستند .دنیپر بعد از ولگا و دانوب وسیع ترین رود در اروپا می باشد.

آب و هوای اوکراین :

آب و هوای این کشور معتدل قاره ای است ولی در سواحل جنوبی کریمه آب و هوای مدیترانه ای حاکم می باشد.بارندگی در هر نقطه ی این کشور فرق میکند و بیشترین میزان بارش مختص به شمال و غرب اوکراین و کم ترین میزان بارندگی درشرق و جنوب شرقی اتفاق می افتد.

واحد پول اوکراین

گریونا واحد پول این کشور است که در سال 1996 جایگزین کاربوانت شد .هر 75.4 گریونا برابر با 1 دلار و هر 5.5 گریونا برابر با 1 یورو میباشد.ارزش واحد پولی اوکراین در مقابل دلار آمریکا و یورو به شدت کاهش یافته است تنشهای ژئوپلیتیک اوکراین باعث شده که ارزش واحد پولی این کشور کاهش پیدا کند.

زبان مردم اوکراین

زبان مردم این کشور از گروه زبان های اسلاو شرقی است که بی شباهت به زبان روسی نیست .بیشتر کلمه هایی که در زبان اوکراینی وجود دارد از زبان لهستانی تقلید شده است ولی از نظر دستور زبان مثل زبان روسی میباشد.الفبای زبان اوکراینی سیریلیک است .دومین زبان رایج در اوکراین زبان روسی و زبان اصلی آن ها اوکراینی می باشد.

مذهب مردم اوکراین :

تا سال 988 میلادی مردم اوکراین مثل تعداد زیادی از مردم اروپا بت پرست بودند ولی زمانی که پرنس ولادیمیر مسیحیت را قبول کرد دین این کشورمسیحی شد .پاتریاک بیزانس مذهب ارتدوکس را پدید آورد.اکثر مردم اوکراین از کلیسای ارتدوکس پیروی می کنند و اقلیت آن تابع کلیسای کاتولیک می باشند .مذهب پروتستان،مذهب دیگری است که پیروانی در اوکراین دارد مردم اوکراین حدود 96.2 درصد مسیحی،7% مسلمان،6% یهودی و بقیه ی دین ها 2.5 % جمعیت این کشور را شامل می شود.

اقتصاد اوکراین :

در زمان شوروی ،اقتصاد اوکراین  دومین اقتصاد بزرگ اتحاد جماهیر شوروی به حساب می آمدکه از لحاظ صنعتی و کشاورزی بسیار مهم بود .بعد از منهدم شدن شوروی ،اقتصاداین کشور به سمت اقتصاد بازاری تغییر پیدا کرد و این شرایط برای بیشتر افراد جامعه که از لحاظ مالی در سطح پائینی بودند بسیار سخت بود.بعد از ادامه پیدا کردن این شرایط مردم روستا زندگی خود را با محصولاتی که خودشان می کاشتند ،می گذراندند،بعضی ها چند شغله شدند و از راه مبادله ی کالا به کالا نیازهای اولیه شان رافراهم می کردند.

غذاهای  کشور اوکراین :

نان جایگاه مهمی در غذاهای مردم این کشور دارد .

کتلت ماهی:

طرز تهیه ی آن مانند کتلت ما ایرانی هاست با این تفاوت که در آن گوشت ماهی و آرد سوخاری هم استفاده می شود.

:Borshcht

یک نوع سوپ سنتی است که در اوکراین بسیار طرفدار دارد وانواع سیزیجات ،پیاز ،هویج ،فلفل ،کلم و..... را شامل می شود.

:varenyky

این غذا مثل پیراشکی یا سمبوسه می باشد که خمیر آن با آرد،آب و نمک درست می شود و مواد داخل آن را سیب زمینی آبپز،قارچ ،پیاز ،گوشت چرخکرده و ..... تشکیل می دهد که اکثرا با عسل و خامه سرو می شود.

:Banoshwith brynza

از غذاهای مردم اوکراین و جزو غذاهای اعیانی پادشاهان بوده که بیشتر به مناطق کوهستانی اختصاص دارد و ترکیبات آن پنیر گوسفندی ،قارچ و ذرت درخامه می باشد که انرژی بالایی دارد .

:paska

یک کیک لذیذ و سنتی در اوکراین به شمار می رود و در میزصبحانه ی اکثر مردم این کشور وجود دارد .12 نوع مختلف پاستا وجود دارد که ترکیبات آن تخم مرغ،آرد،شکر ،کره و مخمر می باشد .

شهر کیف               

پایتخت کشور اوکراین و بزرگترین شهر آن می باشد.رودی به نام دنیپر از وسط کی یف عبور می کند و این شهر را به دو قسمت غربی و شرقی تقسیم میکند.دانشمندان زیادی در این شهر به دنیا آمدند و زندگی خود را گذرانده اند .این شهر مرکز فرهنگی،اقتصادی ،سیاسی و علمی اوکراین نیز هست .کی یف از مراکز مذهبی اروپای شرقی و مسیحیت ارتوکس است که کلیسای جامع،کلیسای سنت اندرو و کلیسای جامعرستاخیز مسیح در این شهر وجود دارد .این شهر با 1500 سال قدمت قدیمی ترین شهر محسوب می شود.

تاریخچه کیف :

روایت است که بنا به افسانه ای قدیمی ،سه برادر به نام هایکی،شک و خریو به همراه خواهرشان به نام لیبید در قرن پنجم این شهر را بنا کردند. این شهر مرکز فرهنگی،اقتصادی ،سیاسی و علمی اوکراین نیز هست.این شهر با 1500 سال قدمت قدیمی ترین شهر محسوب می شود.

جغرافیای کیف:

پایتخت اوکراین می باشد که در مجاورت رود دنیپر واقع شده است. رود دنیپر این شهر را به دو قسمت غربی و شرقی تقسیم می کند و 1500 سال قدمت دارد .کی یف آب و هوای مرطوب قاره ای دارد .

فاصله ،مدت زمان و اختلاف ساعت تهران تا کیف:

فاصله ی تهران تا کی یف 23615 کیلومتر است و مدت زمان سفر هوایی 3 ساعت و تهران 1 ساعت و نیم از کیف جلوتر است.

آب و هوا ی کیف:

در شهر کیف 2 تا 3 ماه سال یخبندان است که دما به 30 درجه ی زیر صفر هم می رسد. .کی یف آب و هوای مرطوب قاره ای دارد .گرم ترین ماه های اینشهر جولای و آگوست و سردترین آن ها دسامبر،ژانویه و فبریه می باشد.

اقتصاد کیف:

مجاور رود دنیپر ،از بزرگترین ناحیه های اقتصادی محسوب می شودکه نقشی مهم را در اقتصاد صنایع سنگین ایفا می کند و در بر گیرنده ی معادن و صنایع  فلزی است .قسمت جنوب غربی ،صنایع غذایی پیشرفته ای مانند صنایع چوب،صنایع شیمیایی و ماشین سازی را شامل می شود.

مراکز خرید کیف:

فروشگاه مواد غذایی بیلا:

در خیابان خرشاتیک که در مرکز شهر می باشد واقع شده است که در آن می توان انواع مواد غذایی از قبیل گوشت ،سوسیس ،حبوبات و .... را تهیه کرد .

بازار بزرگ مسکوسکی :

انواع مختلف کالا از کیف و کفش گرفته تا مواد خوراکی در این بازار پیدا می شود قیمت های این بازار مناسب و 20% تا 40% در صد ارزانتر از فروشگاه های دیگر است .

بازار آشان کیف:

از بزرگترین بازارهای مواد غذایی درکیف است و به خاطر اینکه همه نوع کالایی در آن پیدا می شود مشهور است .قیمت کالاهای این بازار حداقل 10%از جاهای دیگر ارزان تر است .

بازار بزرگ واگزال:

انواع وسایل شکار را می توان در این بازار خریداری کرد.لباس های شکار و چوب ماهی گیری بیشترین طرفدار را در بین خریداران دارد .

مرکز خرید اوشن پلازا:

از مراکز خرید کی یف می باشد با معماری داخلی و خارجی زیباکه برند ها ی معتبری مانند پوما ،منگو و .... را با قیمتی مناسب می توان از آن جاتهیه کرد.

مرکز خرید گالیور:

از بهترین مراکز خرید کی یف است که می توان کالاهایی مثل لباس شب،زیور آلات و برند هایی مانند زارا ،مانگو و ..... رابا قیمت هایی متوسط تابالا خریداری کرد.

مرکز خرید سیتی سنتر:

از بزرگترین مراکز خرید کیف است که مساحت آن 1500 مترمربع و بیش از 40 فروشگاه و بوتیک دارد .

مرکز خرید گلوبوس:

از جالب ترین پروژه های معماری می باشد .مرکز خریدی است مدرنو به روز که بسیار وسیع است و همه ی برند های مورد نظر را می توان از آن جا تهیه کرد .

مرکز خرید متروگراد:

جزو بزرگترین مراکز تفریحی و خرید کی یف به شمار می رود کهانواع رستوران ها ،فست فود و ...... در این سالن وجود دارد .

 

مکان های گردشگری کیف:

میدان استقلال:

از میدان های اصلی و مرکزی و یکی از مکان های گردشگری کیف می باشد . این میدان ،محل مرکزی تجمعات کی یف است .

کلیسای سنت سوفیا :

از قدیمی ترین کلیساها و مکان های گردشگری کیف می باشد که در سال 1037،توسط یاروسلاو که رهبر قدرتمند کیف بود ساخته شد و بعد از سال ها خوددر این کلیسا به خاک سپرده شد.برج ناقوس 75 متری ،بهترین مکان برای تماشای 13 گنبدطلایی بالای برج ها سفید است .در خارج از دروازه های این کلیسا مجسمه های بوگدانملنیتسکی که در قرن هفدهم کیف را آزاد و به امپراطوری روسیه داد دیده می شود و اینکار به منظور احترام و بزرگداشت به این شخص انجام شده است .کلیسای سنت سوفیا درمیدان سوفیسکایا قرار دارد.

صومعه کیف بچرسکی:

این صومعه زیبا و جالب از مکان های گردشگری کیف می باشدکه در سواحل نیپر بنا شده است و معماری آن بی نظیر و جذاب است .کلیساها ،شبکه ای ار کاتاکومب ها (مقابر زمینی مسیحیت )که با نورشمع روشن می شوند ،یعنی جایی که قدیسین اوکراینی در تابوت های شیشه ای قرار گرفته اند وجود دارند.

موزه ی بولگاکوف:

این موزه نشان دهنده ی زندگی نامتعارف نویسنده ی مشهورکیف،میخائیل و همچنین شرح حال او در زمان جنگ داخلی روسیه در کیف می باشد.

موزه ی ملی چرنوبیل:

این موزه در بردارنده ی اثرات هنری در رابطه با حادثه ی بزرگ اتمی چرنوبیل ،وسایلی که از این صحرا پیدا شده ،مدل هایی از نجات دهندگان شجاع و آتش نشان هایی که در این راه جان خود را از دست دادند می باشد.ده عددتابلویی که از سقف آویزان هستند نشانه ای از شهر هایی است که تخلیه شدند و هنوزمعتقدند زندگی در آن خطرناک است .

صومعه ی سنت میکائیل با گنبد های طلایی:

این صومعه در قسمت غربی رود نیپر بنا شده و به مرکز مالی وتجاری شهر مشرف است .صومعه ی سنت میکائلی به دست

اسویاتوپوک ایز یاسلاویچ بنا شد .طراحی داخل آن به سبک بیزانس ولی نمای خارجی آن به سبک باروک اوکراینی می باشد.

موزه ی ملی:

مجموعه ای است که در گرامیداشت شرکت کردن اوکراین در جنگجهانی دوم ساخته شد .بیش از 300000 اثر و همچنین مجسمه ای که 62 متر و جنس آنتیتانیوم می باشد و نماد مادر میهن است در این موزه وجود دارد .

موزه ی ایالتی هوانوردی:

این موزه در فرودگاه قدیمی ژولیانی و در مکانی صنعتی واقع شده است که هواپیماهای شخصی و نظامی زیادی را در خود جای داده است .

دروازه ی طلایی :

در شهرستان قلعه باستانی واقع شده که به عنوان یک موزه مطرح است و در خیابان ولدیمیر قرار گرفته است.

کلیسای جامع پانتلیمون مقدس:

این کلیسا به علت معماری جذاب و شگفت انگیزش و همچنین فضای سبزی که در اطرافش وجود دارد از بهترین مکان ها ی گردشگری کیف می بلشد که بیش ترین گردشگر را به خود جذب می کند.

پارک مجسمه ها :

این پارک در دهه ی هشتاد میلادی بنا شد که بعد از آن هم هنرمندان آثار دیگری که تم فانتزی ،کودکانه و جذاب داشتند را به این پارک اضافه کردند .

پارک طنابی سیکلار :

از هیجان انگیزترین مکان های گردشگری کیف می باشد که .بازیهایی با دسته بندی هایی از فوق العاده ترسناک تا معمولی دارد و برای کلیه ی سنین قابل استفاده می باشد .

باغ گیاه شناسی ملی :

اگر قدم زدن در طبیعت را دوست دارید این باغ گیاه شناسی میتواند تجربه ای جالب باشد که از سر سبز ترین مکان های گردشگری کی یف می باشد و  امکان عکاسی از 13000 گونه ی گیاهی با فاصله ی نزدیکی وجود دارد .

هتل های معروف کیف :

هتل پرمیر پلاس:

این هتل 5 ستاره از هتل های معروف کیف می باشدکه ،هتلی شیک و زیبا بوده و  امکانات رفاهی خوب وفراوانی در اختیار مسافرین قرار می دهد از نظر محل قرار گرفتن ،نزدیک به مراکزتوریستی می باشد.دارای 289 اتاق و فروشگاه های زیادی در خود دارد.امکانات رفاهی این هتل شامل:سونا،ماساژ ،حمام ترکی و.... می باشد.

هتل دنیپرو:

این هتل 4 ستاره از هتل های معروف کیف می باشد که  از نظر موقعیت مکانی ،دسترسی به مراکز توریستی را آسان کرده است .از امکانات هتل می توان به سونا،ماساژ،استخر ،صرافی و.... اشاره کرد .

هتل پرزیدنت:

این هتل 4 ستاره امکاناتی مانند سونا،استخر و .... راشامل می شود و فروشگاه های زیادی در خود دارد.

هتل اینتر کنتینتال کیو:

این هتل 5 ستاره از هتل های معروف کیف می باشد که دارای272 اتاق است که شامل امکاناتی مانند ماساژ،سونا،سولاریوم ،حمام ترکی و .... میباشد.

هتل اوپرا:

این هتل 5 ستاره دارای اتاق های تمیزی می باشد و رفتارکارکنان آن بسیار دوستانه است .یک صرافی نیز در این هتل وجود دارد.

هتل پدل پلازا:

این هتل 4 ستاره دارای اتاق های تمیز و راحت است و یک اتاق جلسه ی مجهز در هتل وجود دارد .

هتل دیارسو:

این هتل 4 ستاره دارای اتاق های تمیز است .برخورد کارکنان آن بسیار دوستانه و امکانات آن شامل سونا،استخر سرپوشیده ،استخر سرباز و..... میباشد.

هتل رویال دی پاریس:

این هتل 4 ستاره دارای فروشگاه های متعدد و صرافی است .درصورت درخواست مسافران ترانسفر فرودگاهی در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

هتل سالات:

امکانات این هتل 4 ستاره شامل سولاریوم میباشد.یک صرافی دراین هتل وجود دارد و در صورت در خواست مسافران ترانسفر فرودگاهی در اختیارشان قرارخواهد گرفت .

هتل لیبید:

این هتل 3 ستاره دارا ی یک صرافی است و در صورت تمایلمسافران ترانسفر فرودگاهی در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

 

شهر اودسا

از شهر های بندری کشور اوکراین در کرانه ی دریای سیاه میتوان اودسا را نام برد.جمعیت آن حدودا 1.1 میلیون نفر است و چهارمین شهر بزرگ اوکراین میباشد.این شهر  بر روی تپه های اطراف بندر گاهی کوچک واقع شده است .

تاریخ اودسا :

تاربخ اودسا نشان می دهد که اولین باری که انسان ها در این ناحیه زندگی می کردند به دوران دیرینه سنگی برمی گردد.در قرن هشتم پیش از میلاداین اقوام ایرانی تبار سکا و سرمت بودند که با گذر زمان جایگزین اقوام هند واروپایی کیمری شدند.بعد از زمانی طولانی یونانی ها و اسلاوها وارد این ناحیه شدند.

در سال 1239و1240 مغول ها این شهر را از آن خود کردند.اوایل قرن 15 میلاد ی حاجی گرای تاتار این منطقه را به دوک نشین لیتوانی واگذارکرد .

آب و هوای اودسا

آب و هوای این شهر گرم و مرطوب است وبه  تعبیری دیگر آب و هوایی قاره ای دارد که این آب و هوای مناسب از عوامل جذب گردشگر است . .که در تابستان +35 و در زمستان نهایت _25درجه می باشد

فاصله ی تهران تا اودسا   2096 کیلومتر است و مدت زمان سفر هوایی این دو شهر 3 ساعت می باشد.

مراکز خرید اودسا

بازار پریوز:

یک بازار لوکس است که از نمادهای اودسا به شمار می رود.این مرکز خرید در سال 1827 ساخته شده که مردم در آن زمان کالاهای خود را بر روی گاری ودور میدان می فروختند.در سال 1903 ساختمان جدید این بازار ساخته شد.بیشتر گردشگران به ماهی فروشی های این بازار علاقه دارند که از سال های قبل منبع تجارت اودسا بودهاست .

پاساژ:

 Leo wlodekمجتمع تاریخی مشهور پاساژ از دو قسمت تشکیل شده که در سال 1898-1899 به دستمعماری معروف به نام

ساخته شد.

جاذبه های گردشگری اودسا  :

کلیسای جامع ترنسفیگورشین اودسا:

کلیسای مهم و اصلی ارتدوکس ها و از جاذبه های گردشگری  اودسا به حساب می آید  .در سال 1936 این کلیسا به دست مقامات شوروی بمب گذاری شده بود ولی در سال 2002 بازسازی شد.

منطقه ی آرکادیا:

از مراکز تفریحی و شبگردی های مردم اودسا به شمار می رود .دارای ساحل هایی پیشرفته و مدرن می باشد که به رستوران ها و کلوپ های شبانه ی زیادی تجهیز شده است.این منطقه در زمان تعطیلات هم 24 ساعته فعالیت دارند.

بنای یاد بود همسر ملوان:

Alexander tokarev بنای یاد بودی است که برای گرامیداشت همسران و فرزندان ملوانان در نظر گرفته شده بود .توسط 

ساخته و در سال 2002 در اودسا بنا شد .این بنا برای بزرگداشت ملوانانی که زنده ماندند و همچنین احترام به خاطرات ملوانانی که هرگز برنگشتند ساخته شد .

دخمه های اودسا:

این دخمه ها از جاذبه های گردشگری اودسا و تونل های شبکه ای هستند که در 3 سطح در زیر اودسا و مکان های اطراف آن در اوکراین کشیده شدهاند.خارج کردن سنگ های آهکی ،باعث به وجود آمدن این دخمه ها شد . .عمق آن ها به 60متر زیر سطح دریا می رسد.

دلفیناریوم اودسا:

  واقع شده است .علااقهمندان می توانند با دلفین ها شنا کرده و جلسه های دلفین langeronدر مرکز شهر اودسا و در ساحل

درمانی داشته باشندکه از هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری اودسا به حساب می آید  .موجودات آب های شورو شیرین در آکواریوم این مجموعه پیدا می شود.

بلوار پلکانی پوتمکین:

یک بلوار پلکانی است که انتهای آن به دریا می رسد که در سال1835 طراحی و در سال 1837-1841 ساخته شد.از معروفترین پله ها ی جهان و جاذبه های گردشگری اودسا  هستند  که تعداد پله های آن در ابتدا 200 عدد بوده ولیبعد ها به دلیل بزرگ کردن ناحیه ی بندر تعداد آن ها به 192 عدد کاهش پیدا کرد .

تئاتر اوپرا و باله اودسا:

از زیبا ترین ساختمان های جهان به حساب می آید که تزئین اتقشنگ و زیادی دارد.د رمعماری آن سبک رنسانس را با بعضی عناصر باروک در هم آمیخته اند .

میدان کاترین :

این میدان را می توان از جاذبه های معماری شهر به حساب آورد.موقعی که اودسا در حال رونق گرفتن بود شروع به ساخت کلیسای نظامی ای به نام کاترین کردند.در سال های 1900 و 1965 هم بناهای یاد بود دیگری دراین مکان نصب شد .

صومعه ی پانتلیمون اودسا:

این صومعه را راهبان یونانی ساختند .5 گنبد این صومعه حجاری های غیر متعارف دارند و رو دیوارهای آن آمیزه ای از سبک های مختلف معماری قرن نوزدهم را می توان دیدکه از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری اودسا محسوب می شود .

موزه ی باستان شناسی اودسا:

این موزه جزو اولین موزه هایی است که در اودسا بنا شد .دراین موزه بیشتر از 150000 قلم از یادبودهای فرهنگی و تاریخی ازناحیه ی شمال دریای سیاه ،یونان باستان و روم وجود دارد .

موزه ی صدا:

این موزه در بر دارنده ی تجهیزات تاریخی صوتی ،نمایشگاهی ازهمه ی  نسل های حامل های صدا ،کلوپ موسیقی زنده و ....

می باشد.

کاخ ورونتسوف:

در انتهای بلوار پریمورسکی قرار دارد و در سال 1830 ساخته شده است .این کاخ به سفارش میخائیل ورونتسوف سردار ارتش تزاری بنا نهاده شده بود.

بهترین هتل های اودسا :

:Maristellaclub

این هتل 4 ستاره از بهترین هتل های اورسا می باشد که درمرکز این شهر  و در مجاورت ساحل  واقع شده است .دارای استخر سر پوشیده و اتاق ماساژ خصوصی می باشد .موزه ی باستان شناسی نئوکلاسیک و موزه ی اپرا و باله درنزدیکی این هتل قرار دارد .اتاق های این هتل شامل تهویه ی مطبوع،تلویزیون ماهوارهای /کابلی و ....... می باشد .

:Bristolhotel

این هتل 5 ستاره از لوکس ترین و بهترین  هتل های اودسا می باشد که در مرکز شهر و درخیابان بوشکین و بوسین واقع شده است . اتاق های این هتل مجهز به مینی بار ،گاوصندوق ،اینترنت با سرعت بالا ،سشوار و ..... می باشد.

:Palacedel mar

این هتل 5 ستاره لوکس از بهترین هتل های اودسا می باشد که نزدیکی دریای سیاه واقع شده و امکانات بسیار خوبی به مسافرین ارائه می دهد که 8 کیلومترار مرکز شهر و 7 کیلومتر از فرودگاه فاصله دارد .اتاق های این هتل مجهز به اینترنت،مینی بار ،تلویزیون ماهواره ای ،پارکینگ و .... می باشد .

 

:Panoramade luxe

این هتل 5 ستاره در نزدیکی مرکز اودسا و مشرف به دریای سیاه می باشد .موزه ی باله و اپرا ،بنای یاد بود دوک ریشلیو و پله های بوتمکین به این هتل نزدیک است .امکانات این هتل شامل استخر روباز ،آبگرم ،سونا ،سالن ورزشی ،تهویه ی هوا ،مینی بار و.....

می باشد .

:Arcadiaplaza

این هتل 4 ستاره کوچک و لوکس می باشد و  نزدیک به دریا و در یک منطقه ی زیبا از اودسا قرار دارد .فاصله ی آن تا رستوران ها ،کافه ها و ساحل تنها چند دقیقه پیاده روی است .اتاق های این هتل مجهز به تهویه ی مطبوع ،اینترنت و ..... می باشد .

:London

این هتل 4 ستاره در قلب اودسا واقع شده است .سالن های اصلی این هتل با نقاشی های زیبایی آراسته شده و همچنین اتاق های این هتل با چوبماهون،سنگ مرمر ،چرم و..... تزئین شده است .

:Chernoyemore privoz

این هتل 4 ستاره در مرکز اودسا قرار گرفته است و اتاق های آن به امکاناتی مانند تهویه مطبوع ،مینی بار و سشوار تجهیز شده است .لابی این هتل بسیار بزرگ و زیبا است .

:Grandpettine

این هتل 4 ستاره در مجاورت مرکز اودسا قرار گرفته است که دارای رستوران ایتالیایی ،اینترنت رایگان و تعداد زیادی مغازه می باشد. این هتل به موزه ی باستان شناسی نئوکلاسیک و موزه ی اپرا و باله نزدیک است .امکانات این هتل شامل سالن زیبایی ،سونا ،اتاق بیلیارد و ..... می باشد .رستوران این هتل متخصص درطبخ غذاهای دریایی و اروپایی است

:Hotelcalifornia

این هتل 4 ستاره از بهترین هتل های اودسا و ،هتلی لوکس میباشد که در مرکز این شهر  قرار گرفته است..موزه ی اپرا و باله ،بنای یادبود دوک ریشلیو و پله های بوتمکین در نزدیکی این هتل می باشد .بالکن این هتل چشم اندازی زیبا دارد .اتاق های این هتل مجهز به مینی بار،تهویه ی مطبوع ،تلویزیون ماهواره ای و ..... می باشد .

Black sea Shevchenko park

این هتل 4 ستاره از بهترین هتل های اودسا می باشد که  در نزدیکی مرکز این شهر قرار گرفته است .دارای یک تفریحگاه ساحلی است که معماری زیبا و سواحلی جذاب دارد .موزه ی اپرا و باله،بنای یادبود دوک ریشلیو و پله های بوتمکین نزدیک به این هتل می باشد.امکانات این هتل شامل تهویه ی مطبوع،گاوصندوق ،مینی بار ،سشوار و..... می باشد.

برچسب ها :

اوکراین : اوکراین به انگلیسی تحصیل در اوکراین کیف اوکراین پایتخت اوکراین کجاست ویزای اوکراین اوکراین تور .

تور اوکراین : تور اودسا تور اوکراین پائیز 95- تور اوکراین نوروز 97 - تور اکراین قیمت تور اوکراین 97 - قیمت تور اوکراین تابستان 97 - تور کیف .

جاذبه های گردشگری اوکراین : جاذبه های گردشگری اودسا پچرسکلاورا کی یف میدان استقلال کی یف جاهای دیدنی کی یف اوکراین هزینه ی سفر به اوکراین دیدنیهای کیف هتل های اوکراین

کیف : پایتخت اوکراین

تور کیف : تور اکراین زمستان 96 - تور اکراین قیمت .

جاذبه های گردشگری کیف :   -

اودسا: تور اودسا اوکراین اودسا روسیه بندر اودسا بنادر روسیه دیدنیهای اودسا مکان های دیدنی اودسا .

تور اودسا

جاذبه های گردشگری اودسا :