تایسیز پرواز پارسیان

021-49193000


استقبال بی نظیر از سفر به وان ترکیه


تاریخ انتشار :30 مرداد 1397

استقبال از وان 


اکونومیست هفته نامه خبری، تحلیلی که در لندن منتشر می شود، نشریه ای کاملا صریحی می باشد .در حوزه اقتصاد به عنوان یک منبع تحلیلی در میان اقتصاددانان و اهل سیاست مرجع شده است. که بسیار پر طرفدار بوده و نمیتوان از کنار گزارش ها و تحلیل هایش گذشت. در شماره جدید این مجله گزارشی از حضور سیل آسای ایرانیان در کشور ترکیه منتشر شده است. بر اساس این گزارش در 9 ماهه آغازین سال 2017 میلادی بیش از 380هزار ایرانی به شهر «وان» رفته اند. یکبار دیگر این عدد را بخوانید!  تقریباً از کل جمعیت این شهر بیشتر است

گزارشگر اکونومیست دلیل اصلی مسافرت بسیاری از ایرانیان به این شهر برای خرید پوشاک یا دیدن زیبایی های طبیعی این شهر نمیباشد بلکه برای  برخورداری از یک سری آزادی هایی می داند که در داخل کشور جزء قوانین و مقررات ممنوع است.

اگر تعداد ایرانیانی که تنها به شهر «وان» می روند را 400هزارنفر در سال در نظر بگیریم و هزینه هر نفر برای اسکان، تغذیه، تردد، خرید و ... را یک میلیون تومان برآورد کنیم، سالانه فقط ایرانیان بالغ بر 400 میلیارد تومان پول در «وان» هزینه می کنند. گرچه بعد از پاره ای اختلاس ها «میلیاردتومان» به نظر پول خُرد می آید اما با این پول می توان بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک در کشور را «آباد» کرد.