تایسیز پرواز پارسیان

021-49193000


افتتاح پایانه مسافری و گردشگری دریایی


تاریخ انتشار :4 شهریور 1397

پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر افتتاح شد!
با حضور استاندار بوشهر پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بندر بوشهر افتتاح شد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه این استان از ظرفیت بالایی در بخش گردشگری برخوردار است بیان کرد: یکی از محورهای توسعه استان بوشهر گردشگری به ویژه گردشگری دریایی است که در این راستا از این پایانه برای توسعه طرح‌های گردشگری دریایی استفاده می‌شود.

وی با اشاره به تجهیز سالن اسکله والفجر بیان کرد: پس از برطرف شدن کمبود‌های موجود این اسکله برای استفاده مسافران و به‌ویژه مردم جزیره خارگ امروز پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر به بهره برداری رسید.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز تصریح کرد: اسکله یاد شده به‌طور کامل از محدوده شرکت والفجر تفکیک شده و تحت تملک و اختیارات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، نورالله اسعدی ظهر امروز در مراسم افتتاح پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر با بیان اینکه این پایانه نقش مهمی در تامین مطالبات مردم جزیره خارگ برای تردد آسان دریایی دارد اظهار داشت: پایانه بین‌المللی مسافری و گردشگری دریایی بوشهر با 400 متر مربع سالن مسافری ظرفیت قابل توجهی برای توسعه طرح‌های گردشگری دریایی دارد.

با بیان اینکه با افتتاح این پایانه روزانه 2 فروند شناور مسیر بوشهر به خارگ و بلعکس طی می‌کند تصریح کرد: این شناورها گنجایش  جابه‌جایی بیش از 300 نفر مسافر دارند.